Ndërlidhjet

MELBOURNE


Një përleshje mes tifozëve kroatë dhe serbë e ka shoqëruar hapjen e kampionatit të tenisit në Australi, ndërsa policia i ka nxjerrë jashtë stadiumit rreth 150 tifozë për "sjellje të pahijshme".
Autoritetet i kanë shtrënguar masat e sigurisë në kampionatin në Melbourne, në pritje të ndeshjes së nesërme të kroatit Marin Çiliç dhe serbit Ilia Bozoljac.
XS
SM
MD
LG