Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri rus i Mbrojtjes Sergei Ivanov konfirmoi se Rusia i ka shitur Iranit sisteme raketore kundër ajrore.
Ivanov tha se sistemet TOR-M1 janë shitur në bazë të kontratave mes dy qeverive, dhe shtoi se sanksionet ndaj Iranit nuk e pengojnë shitjen e pajisjeve mbrojtëse.
XS
SM
MD
LG