Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush i kritikoi rrethanat e ekzekutimit të Saddam Husseinit dhe të varjes së dy ish zyrtarëve të lartë irakianë.
"Ishte porosi konfuze. Në esencë u thoshte njerëzve, e shihni, ju e udhëhoqët gjykimin dhe i dhatë Saddam Husseinit drejtësinë, që ai nuk u kishte dhënë të tjerëve. Por, kur erdhi koha e ekzekutimit, dukej sikur ishte një lloj vrasje hakmarrëse. Kjo vetëm tregon se kjo qeveri ende duhet të zhvillohet", tha presidenti Bush, në një intervistë për rrjetin televiziv PBS.
XS
SM
MD
LG