Ndërlidhjet

HAGË


Ish polici serb i Bosnjes Dragan Zelenoviç pranoi se ndihet fajtor për dhunimin dhe torturimin e grave dhe vajzave myslimane gjatë luftës në Bosnje.
Zelenoviç është i dyshuari i parë që i ka pranuar akuzat para gjykatës për krimet e luftës në Ish Jugosllavi.
XS
SM
MD
LG