Ndërlidhjet

BERLIN


Sekretarja amerikane e shtetit Condoleezza Rice tha se "katërshja" e negociatorëve të Lindjes së Mesme, me gjasë do të takohet më 1 apo 2 shkurt në Uashington për të diskutuar përpjekjet paqësore izraelito-palestineze. Këto komente Rice i bëri pas takimit me ministrin e Jashtëm gjerman Frank Valter Steinmaier.
Rice njoftoi se zyrtarë të Kuvajtit i kanë thënë asaj që Uashingtoni duhet të fillojë bisedimet me Sirinë dhe Iranin, që do të ndihmonin ndaljen e dhunës në Irak.
XS
SM
MD
LG