Ndërlidhjet

VARSHAVË


Polonia tha se do të bisedojë me Algjerinë, për t'u furnizuar me gaz natyror nga ky vend. Ministri i Ekonomisë, Piotr Wozniak tha se dërgesat e para të gazit algjerian mund të vijnë në vitet 2010 apo 2011.
Vitin e kaluar, Polonisë tre herë iu ndërpre furnizimi me gaz dhe naftë, shkaku i mosmarrëveshjeve të Rusisë me Bjellorusinë dhe Ukrainën.
XS
SM
MD
LG