Ndërlidhjet

LONDËR


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice ftoi negociatorët e 'katërshes' për Lindjen e Mesme, që më 2 shkurt në Uashington të diskutojnë përpjekjet e paqes izraelito-palestineze.
Katërshja e negociatorëve përfshinë, Kombet e Bashkuara, Bashkimin Evropian, Rusinë dhe Shtetet e Bashkuara.
Sekretarja Rice ka arritur pasdite në Londër për të biseduar me kryeministrin britanik Tony Blair.
XS
SM
MD
LG