Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane njoftoi për një ushtar të saj të vrarë dhe tre të plagosur pas një sulmi ndaj patrullës së tyre në Bagdad.
Ndërkohë forcat irakiane të sigurisë njoftuan se kanë arrestuar një nga bashkëpuntorët e afërt të klerikut radikal shiit Moqtada Al-Sadr.
XS
SM
MD
LG