Ndërlidhjet

BERLIN


Vendimi për fatin e Kosovës duhet të ketë pëlqimin maksimal të qytetarëve të Kosovës, por pa shkaktuar trazira në Serbi, ka deklaruar për agjencinë Reuters kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel.
Ajo ka thënë se bashkësia ndërkombëtare fillimisht dëshiron të shohë se forcat demokratike janë forcuar pas zgjedhjeve në Serbi, dhe pastaj të bëjë gjithçka që është e mundur që gjatë procesit politik të bisedohet në mënyrë të urtë.
XS
SM
MD
LG