Ndërlidhjet

DAMASK


Presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmud Abbas mbërriti në Damask për të biseduar me zyrtarët e Sirisë që t'i jepet fund luftës për pushtet ndërmjet fraksioneve palestineze. Abbas pritet të takohet me presidentin Bashar al-Assad.
Tensionet mes Fatahut dhe lëvizjes Hamas morën jetën e më shumë se 30 njerëzve në dhjetor.
XS
SM
MD
LG