Ndërlidhjet

NJU JORK


Senatorja demokrate Hillary Clinton sot e bëri hapin e parë drejt Shtëpisë së Bardhë, për t'u bërë gruaja e parë president i Shteteve të Bashkuara.
"Sot shpall se do ta formoj komitetin eksplorator presidencal. Unë nuk e filloj vetëm fushatën, por një bisedë me Amerikën. Të gjithë duhet të jemi pjesë e këtij diskutimi, të gjithë të jemi pjesë e zgjidhjes. Le të flasim si mund t'i japim fund luftës në Irak, dhe ta rikthejmë respektin për Amerikën në mbarë botën", tha 59-vjeçarja Clinton, e cila tash e përfaqëson shtetin e Nju Jorkut në Senatin amerikan.
XS
SM
MD
LG