Ndërlidhjet

PRAGË


Kryeministri çek Mirek Topolanek tha se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë që në Republikën e Çekisë të vendosin sistem mbrojtës raketor.
Topolanek tha se Uashingtoni dëshiron të ndërtojë një bazë radari në vend si pjesë e sistemit.
Negociatat e zyrtarëve amerikanë me Poloninë dhe Republikën e Çekisë për instalimin e sistemit anti-raketor, Rusia e ka kritikuar si hap "destabilizues".
XS
SM
MD
LG