Ndërlidhjet

BERLIN


Kancelarja gjermane Angela Merkel takohet sot pasdite në Sochi të Rusisë me presidentin rus Vladimir Putin. Bëhet e ditur se në fokus të takimit do të jetë çështja e energjisë. Poashtu në këtë takim do të diskutohen edhe përpjekjet për paqen në Lindjen e Mesme, ambiciet bërthamore të Iranit si dhe çështja e Kosovës.
XS
SM
MD
LG