Ndërlidhjet

TEHERAN


Garda Revolucionare e Iranit filloi sot manovrat tre ditore ushtarake, përfshi dhe provat e raketave me rreze të shkurta veprimi. Këto ushtrime janë të parat që kur Këshilli i Sigurimit i vuri sanksione Iranit në fund të dhjetorit. Presidenti Mahmud Ahmedinejad tha se Këshilli i Sigurimit mund të nxjerr ende rezoluta ndaj Iranit, por ato nuk do të kenë ndikim në politikat bërthamore të Teheranit.
XS
SM
MD
LG