Ndërlidhjet

UASHINGTON


Guvernatori i Meksikës së Re, Bill Richardson iu bashkua sot listës së kandidatëve potencialë të Partisë Dekomratike për zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara në vitin 2008. Zoti Richardson ishte ambasador i Shteteve të Bashkuara në OKB. Prej kandidatëve të tjerë demokeratë, për garën e për nominim presidencial, gjenden edhe senatorja Hillary Clinton dhe senatori Barack Obama.
XS
SM
MD
LG