Ndërlidhjet

BAGDAD


Sulmet kryengritëse dhe sektare në Irak vazhduan të shkaktojnë vrasje të irakianëve dhe të trupave të jashtme. Nga një shpërthim në një minibus, në lagjen Karrada të Bagdadit, u vranë së paku pesë vetë dhe 15 të tjerë u plaogsën. Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar sot se dje janë vrarë 24 pjesëtarë të saj. Në Basra nga një sulm me bombë është vrarë një ushtar britanik dhe janë plagosur katër të tjerë.
XS
SM
MD
LG