Ndërlidhjet

DAMASK


Presidenti i Autoritetit Palestinez Mahmud Abbas dhe lideri në ekzil i Hamasit Khaled Meshaal thanë se kanë bërë "progres të konsiderueshëm" në bisedimet e djeshme në Damask.
Takimi nuk arriti të rezultojë me formimin e një qeverie kombëtare, por dy liderët thanë se bisedimet tjera do të mbahen brenda dy javësh.
XS
SM
MD
LG