Ndërlidhjet

PRAGË


Më shumë se 100 intelektualë dhe aktivistë iranianë e kanë dënuar konferencën e mbajtur në Iran, e cila e mohoi ekzistencën e Hollokaustit.
Deklarata, e cila u bë publike në një uebsajtin e New York Book Reviews, e kritikon qeverinë iraniane për "shtrembërimin e fakteve historike".
XS
SM
MD
LG