Ndërlidhjet

MOSKË


Agjencitë ruse të lajmeve njoftuan se një gazetar i televizionit Guberniya nga qyteti Khabarovsk, sot është gjetur i vrarë në qytetin lindor Vladivostok. Policia ka thënë se Konstantin Borovko është rrahur për vdekje.
Më shumë se 40 gazetarë janë vrarë në Rusi në 15 vitet e fundit, dhe vetëm disa vrasje janë zbardhur.
XS
SM
MD
LG