Ndërlidhjet

VANCOUVER


Sot fillon gjykimi i Robert Pickton, vrasësit më të njohur në seri në Kanada.
Pickton, një fermer i derrave dhe tregtar me vjetërsira akuzohet për vrasjen e 26 ose më shumë se 60 grave, të cilat janë zhdukur nga Vancouveri prej viteve të 1980-ta e deri në 2001.
XS
SM
MD
LG