Ndërlidhjet

LONDËR


Komandantët e NATO-s në Afganistan thanë se nevoiten më shumë trupa për t'i luftuar talibanët, dhe parashikuan se fitorja mund të jetë vetëm një vit larg.
Gjenerali David Richards i bëri këto komente në një intervistë për gazetën britanike "Guardian".
Richards tha se do të ishte "supozim i rrezikshëm" për NATO-n që të besonte se niveli i rrezikut në vitin 2006 do të mbetet i njëjtë edhe në 2007-ën.
XS
SM
MD
LG