Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara kanë uruar Serbinë për "mbarëvajte demokratike të procesit zgjedhor", duke shtuar se dukej që partitë pro demokratike kanë marrë më shumë vota se ultranacionalistët.
"Është e qartë se rezultatet duhet të finalizohen dhe më pas parti të ndryshme politike serbe duhet ta formojn koalicionin qeverisës", tha zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Toni Snou.
XS
SM
MD
LG