Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti serb Boris Tadiç ftoi partitë pro-demokratike t'i lënë me një anë dallimet dhe ta formojn qeverinë e re. "Qeveria e re duhet të formohet sa më shpejt të jetë e mundur, ndërsa mandatin e postit të kryeministrit do t'ia ofroj atij kandidati që ka gjasa për ta fituar shumicën në parlament", ka thënë Tadiç.
XS
SM
MD
LG