Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush i drejtohet sonte opinionit në fjalimin e tij vjetor. Pritet që Bush t'a shfrytëzoj fjalimin për t'a mbrojtur planin për rritjen e numrit të trupave në Irak, pavarësisht kundërshtimit të ligjëvënësve dhe opinionit. Poashtu presidenti Bush pritet t'a shpalos politikën e tij rreth ngrohjes globale.
XS
SM
MD
LG