Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 8 irakienë janë vrarë në sulme të ndara mëngjesin e sotëm në Irak. Njoftimi u bë pas sulmeve të djeshme në Bagdad dhe Bakuba ku u vranë së paku 100 veta. Ndërkaq Ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi për 2 ushtarë të vrarë duke e çuar në 49 numrin e ushtarëve amerikanë të vrarë në Irak që nga fillimi i këtij viti.
XS
SM
MD
LG