Ndërlidhjet

BEJRUT


Mijëra protestues kanë bllokuar rrugët e kryeqytetit libanez Bejrut, në kuadër të grevës së përgjithshme që ka për qëllim vënien e presionit ndaj kryeministrit Fuad Siniora. Njoftohet për së paku 5 të plagosur, pasi persona të armatosur kanë shtënë ndaj protestuesve në përpjekje për t'i bllokuar rrugët.
Protestat udhëhiqen nga Hezbollahu dhe kanë për qëllim formimin e qeverisë së unitetit kombtarë.
XS
SM
MD
LG