Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kreu i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon është takuar sot në Bruskel me shefin e diplomacisë evropiane Javier Solana, me të cilin ka diskutuar për çështjen e Kosovës.
Pas takimit, Ki-Moon tha se bashkëpunimi i mirë ndërmjet organizatës që ai e drejton dhe BE-së, do të ndihmoj në zgjidhjen e problemeve me të cilat ballafaqohen. Solana ndërkaq tha se sa i përket Kosovës, afati është në duart e Ahtisaarit.
XS
SM
MD
LG