Ndërlidhjet

BEJRUT


Përkrahësit opozitarë libanezë kanë vazhduar me bllokimin e rrugëve në kuadër të protestës së organizuar nga lëvizja pro-siriane Hezbollah. Kryeministri libanez Fuad Siniora i quajti protestat kërcënim kundër tij. Ndërkohë policia bëri të ditur për së paku 3 të vrarë dhe më shumë se 130 të plagosur gjatë përleshjeve mes policisë dhe protestuesve. Ndërkohë Shtetet e Bashkuara shprehën shqetësim të thellë lidhur me zhvillimet e fundit në Liban.
XS
SM
MD
LG