Ndërlidhjet

PRISHTINË


Drejtori Politik në Ministrinë e Jashtme të Britanisë John Sawers tha se propozimi i Ahtisaarit për statusin e ardhshëm të Kosovës "nuk përmban shumë befasi", dhe se të gjithë në Kosovë do të jenë fitues.
Pas takimit me liderin e Partisë Demokratike Hashim Thaçi, Sawers deklaroi se procesi i statusit është në fazën përfundimtare.
Po sot në Mitrovicë, Sawers u takua edhe me përfaqësues të serbëve të Kosovës.
XS
SM
MD
LG