Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri rus i Mbrojtjes Sergei Ivanov sot i kritikoi ashpër planet e Shteteve të Bashkuara për të instaluar sistemet mbrojtëse raketore në Poloni dhe Çeki.
Shtetet e Bashkuara thonë se sistemet synojnë t'i kundërvihen kërcënimeve nga Irani dhe Koreja e Veriut, por Ivanov sugjeroi se Rusia nuk u beson pohimeve amerikane. Ai tha se as Irani e as Koreja e Veriut nuk kanë apo nuk do të kenë kapacitete për të ndërtuar raketa që do të arrinin deri në Evropë.
XS
SM
MD
LG