Ndërlidhjet

JERUSALEM


Presidenti i Izraelit Moshe Katsav përballet me presione të mëdha për dorëheqje pasi prokurorët thanë se kanë ndërmend ta akuzojnë për përdhunim dhe ngacmime tjera ndaj disa grave të punësuara.
Sot Ministreja e Jashtme Tzipi Livni, e cila njëherit ushtron detyrën e Ministrit të Drejtësisë, i bëri thirrje presidentit Katsav të japë dorëheqje. Ajo tha se "është e bindur se dorëheqja do të ishte veprimi më i duhur në këtë kohë".
XS
SM
MD
LG