Ndërlidhjet

MOSKË


Prokurorët rusë akuzuan për vrasje një ish anëtarin e parlamentit. Igor Izmestev akuzohet se në 2001 ka urdhëruar vrasjen e gruas së tij dhe një partneri të biznesit. Izmestev, i cili i ka mohuar akuzat, u akuzua javën e kaluar në Bishkek të Kirgizisë.
XS
SM
MD
LG