Ndërlidhjet

PRAGË


Stuhitë e borës që sot kapluan Evropën Perëndimore dhe Qendrore, kanë lënë dy të vdekur në Gjermani, dhe dukshëm kanë çrregulluar trafikun. Mijëra udhëtarë kanë mbetur nëpër aeroportet, aeroporti i Pragës është mbyllur, ndërsa në Austri, Çeki, Francë dhe Gjermaninë jugore trafiku është përfshirë nga kaosi. Në Austri, rreth 12 mijë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike.
Pas një periudhe të paparë të motit të ngrohtë, pritet që bora të shunën të bjerë me intenzitet më të madh.
XS
SM
MD
LG