Ndërlidhjet

UASHINGTON


Komiteti për Marrëdhënie me Jashtë në Senatin amerikan i hodhi poshtë planet e presidentit George Bush për të rritur numrin e ushtarëve në Irak. Me 12 vota pro dhe 9 kundër, paneli tha se politika e presidentit "nuk është në interesin kombëtar".
Debati në Senat pritet të fillojë javën e ardhshme.
XS
SM
MD
LG