Ndërlidhjet

BAGDAD


Zyrtarët irakianë thanë se forcat amerikane dhe ato irakiane kanë vrarë 30 kryengritës në përleshjet e sotme në një zonë sunite në Bagdad.
Ministria e Mbrojtjes e Irakut gjithashtu njoftoi se 30 kryengritës të tjerë janë arrestuar.
XS
SM
MD
LG