Ndërlidhjet

JERUSALEM


Presidenti i Izraelit Moshe Katsav tha se do të japë dorëheqje nëse formalisht akuzohet për përdhunim dhe ngacmime tjera ndaj disa grave të punësuara.
Katsav mohoi çdo keqbërje, dhe tha se do t'i luftojë akuzat e ngritura ndaj tij. Ai gjithashtu tha se i ka kërkuar parlamentit përkohësisht ta largojë nga zyra.
XS
SM
MD
LG