Ndërlidhjet

PARIS


Sot në Paris mbahet konferenca ndërkombëtare për rindërtimin e infrastrukturës së Libanit, të shkatërruar verën e kaluar nga lufta mes Izraelit dhe Hezbollahut. Sekretarja e Shtetit Condoleezza Rice, e cila do të marrë pjesë në takim, ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të japin ndihma në vlerë prej 770 milionë dollarë.
XS
SM
MD
LG