Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeministri i Irakut Nuri al-Maliki prezantoi sot para Parlamentit detale të planit për sigurinë për të cilin ai tha se 'përkrahë dhe plotëson' strategjinë e re për Irakun të publikuar më herët nga presidenti amerikan George Bush.
Në zhvillime të tjera në Irak së paku 4 veta janë vrarë dhe rreth 20 janë plagosur nga shpërthimi i një motoçiklete në një treg në zonën shiite të Bagdadit. Ndërsa në një sulm tjetër poashtu në Bagdad u vranë së paku 3 veta.
XS
SM
MD
LG