Ndërlidhjet

PRAGË


Të reshurat e borës në Evropën Perëndimore dhe Qëndrore shkaktuan viktima të reja në 24 orët e fundit dhe çrregulluan trafikun. Bilanci i të vdekurve në Gjermani u rrit në 5, ndërsa në Poloni mediat njoftuan për 12 viktima në aksidentet e trafikut.
Në pjesët qëndrore dhe perëndimore të Francës, rreth 110 mijë shtëpi kanë mbetur pa energji elektrike.
XS
SM
MD
LG