Ndërlidhjet

BEJRUT/PARIS


Ushtria libaneze ka shpallur orë policore gjatë tërë natës në Bejrut pas shpërthimit të përleshjeve nga të cilat së paku një person është vrarë dhe disa të tjerë të plagosur. Bëhet e ditur se përleshja filloj mes studentëve, përkrahës të dy partive rivale politike libaneze.
Ndërkohë në konferencën me donatorët për ndihmë Libanit që po mbahet në Paris, presidenti francez Jacques Chirac bëri të ditur se janë grumbulluar 7.6 miliardë dollarë ndihmë për Libanin.
XS
SM
MD
LG