Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga shpërthimi i një bombe në një treg në Bagdadin qendror u vranë së paku 13 vetë dhe u plagosën më se 30 të tjerë. Në tregjet e Bagdadit janë ndërmarrë shumë sulme gjatë kësaj jave. Më vdekjepurrësi ishte ai i së hënës kur u vranë së paku 88 vetë dhe u plagosën më se 150 të tjerë.
XS
SM
MD
LG