Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga shpërthimi i një bombe në një treg në Bagdadin qendror u vranë së paku 13 vetë dhe u plagosën më se 30 të tjerë. Në tregjet e Bagdadit janë ndërmarrë shumë sulme gjatë kësaj jave. Më vdekjeprurësi ishte ai i të hënës kur u vranë së paku 88 veta dhe u plagosën më shumë se 150 të tjerë.
XS
SM
MD
LG