Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e Jashtme e Rusisë tha se zgjidhja për statusin e ardhshëm të Kosovës varet nga mënyra se si do të reagojnë Prishtina dhe Beogradi ndaj planit të Marti Ahtisaarit.
"Reagimi i të dyja palëve ndaj planit të të dërguarit të posaçëm, ka rol kyç në zgjidhjen e mëtejme të kësaj çështje", ka thënë zëvëndës ministri i Jashtëm, Vladimir Titov.
XS
SM
MD
LG