Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Së paku 13 veta kanë vdekur në Rripin e Gazës në shpërthimin e luftimeve ndërmjet rrymave palestineze, përkatësisht pjestarëve të Fatahut dhe Hamasit.
Fatahu dhe Hamasi kanë suspenduar pjesëmarrjen e tyre në bisedimet për formimin e qeverisë së unitetit për shkak të luftimeve.
XS
SM
MD
LG