Ndërlidhjet

SHKUP


Bashkësia ndërkombëtare e mbanë nën kontroll gjendjen e sigurisë në rajon, para paraqitjes së zgjidhjes për statusin përfundimtar të Kosovës, i tha radios Evropa e Lirë, ministri i jashtëm i Maqedonisë, Antonio Milloshoski. Ai konsideron se është inkurajuese se pjesa më e madhe banorëve të Kosovës dhe e rajonit janë të "ngopur me konflikte të mëdha dhe të vogla" dhe se për të gjithë është e rëndësishme që nga qeveritë e tyre të fitojnë kushte për jetë më të mirë.
XS
SM
MD
LG