Ndërlidhjet

BAGDAD


Raportohet se persona të armatosur kanë vrarë drejtorin e përgjithshëm të ministrisë së Industrisë në Irak, vajzën e tij dhe dy persona të tjerë. Policia ka njoftuar se ky sulm ka ndodhur sot në lagjen perëndimore të Bagdadit, Yarmouk. Poashtu në Bagdad, pesë nxënëse janë vrarë nga një sulm me predhë. Më herët Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka njoftuar se prej së enjtes, janë vrarë 7 ushtarë amerikanë.
XS
SM
MD
LG