Ndërlidhjet

RRIPI I GAZËS


Gjatë luftimeve ndërmjet grupimeve rivale palestineze, Hamas dhe Fatah në Rripin e Gazës, gjatë katër ditëve të fundit, janë vrarë së paku 24 vetë dhe shumë të tjerë janë plagosur. Të shtënat vazhduan edhe sot në qytetin e Gazës, ndërsa dhuna u zgjerua edhe në Bregun perëndimor. Persona të armatosur, që mendohet se janë nga Fatahu, kanë rrëmbyer 11 vetë. Si presidenti i autoritetit palestinez, Mahmud Abbas nga Fatahu, ashtu edhe kryeministri Ismail Haniyah nga Hamasi kanë bërë thirrje për ndaljen e armiqësive.
XS
SM
MD
LG