Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një sulmues vetëvrasës e ka hedhur veten në erë në qytezën Eliat në Detin e Kuq, duke shkaktuar vdekjen e tre të tjerëve. Sulmi i parë pas 9 muajsh në territorin izraelit, është i pari që ndodh në Eliat, afër kufirit me Egjiptin dhe Jordaninë.
Përgjegjësinë për sulmin e kanë marrë dy grupe militante palestineze, Jihadi Islamik dhe Brigadat e Martirëve Al-Aqsa.
XS
SM
MD
LG