Ndërlidhjet

KABUL


Një delegacion i lartë i Kongresit amerikan tha se me presidentin Hamid Kharzai ka diskutuar konfliktin në Afganistan dhe përpjekjet për rindërtimin e vendit.
Delegacioni i udhëhequr nga Nancy Pelosi, kryetare e Dhomës Përfaqësuese, tha se do të dëshironte që administrata e presidentit George Bush të shqyrtojë propozimet për shtimin e ndihmave Afganistanit, me qëllim që autoritetet t'i luftojnë talibanët.
XS
SM
MD
LG