Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani tha se i duhet më shumë kohë për t'i studjuar propozimet e Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore lidhur me afatin, gjatë të cilit do të pezulloheshin aktivitetet bërthamore të Iranit, por dhe sanksionet e Kombeve të Bashkuara.
Kryenegociatori bërthamor Ali Larijani i bëri këto komente pas takimit me Igor Ivanov, sekretarin e Këshillit të Sigurisë së Rusisë.
XS
SM
MD
LG